Loading...
PRODEJNA OTEVŘENA I O VÍKENDU! Otevírací doba přes víkend: So 11h - 18h a Ne 13h - 19h. Těšíme se na Vás!

THC-B: Nejnovější novinka

THC-B: Nejnovější novinka

Zas a znovu, dokud nelegalizujete!

Vody českého konopného trhu v posledních měsících nepochybně nejvíce rozvířil zákon o zákazu HHC, THC-P a HHC-O. Pomatený krok, za kterým se možná skrývají dobré úmysly, avšak nedává vlastně vůbec smysl. Již při návrhu tohoto zákona stranou Lidovců jeho odpůrci upozorňovali na to, že prodejci se přizpůsobí a prostě nahradí tyto nově zakázané látky něčím jiným. A hle, byla to pravda! Děti si tedy v nikým nehlídaných automatech a u večerkových prodejců dále vesele kupují vodku a konopí, Lidovci se se svými voliči plácají po zádech, jak to krásně vyřešili a my vám nyní místo HHC nebo THC-P představujeme něco naprosto nového a nečekaného: THC-B!

Konopné palice odrůdy s obsahem THC-B během procesu zpracovávání

Tetrahydrocannabutol: O co jde?

THC-B je další z řady polosyntetických kanabinoidů, vytvořených za pomocí chemické úpravy CBD, v procesu známém jako izomerace. Stále se však jedná o látku, která je ve velmi drobném stopovém množství přítomna i v běžné rostlině konopí. Díky tomu je možné jej zařadit do skupiny tzv. fytokanabinoidů. Od klasického THC se vlastně liší pouze jedinou věcí: namísto pentylové skupiny má skupinu butylovou.

Co vás ale jistě zajímá úplně nejvíc, jsou jeho účinky. Inu, ty jsou vlastně velmi podobné jako THC, stejně jako tomu bylo u HHC a THC-P. Pocitově jsou účinky velice podobné, z osobních reakcí některých uživatelů se dokonce zdá, že jsou i silnější, než „obyčejné“ THC. To už je ale čistě individuální a kvůli relativní novotě této látky neexistují zatím žádné vědecké ani klinické studie, všechna data jsou tedy neoficiální.

S jistotou však lze určitě říct, že THC-B rozhodně působí psychoaktivně. Z osobních zkušeností se jako nejčastější efekty tohoto kanabinoidu jeví především euforie, pocit intenzivního uvolnění celého těla a pro konopí charakteristická vysmátost.

Dostupný je ve všech klasických kanabinoidových formách. V naší nabídce tedy najdete jak cartridge a jednorázová pera s mnoha rozličnými příchutěmi, ale i klasické konopné květy s hladinkou 10% a 20% aktivního THC-B.

Konopná odrůda s THC-B, po nadrcení a během smotání do podoby jointu v papírku

THC-B a jeho chování v lidském těle

O účincích jsme si tedy již něco málo řekli, možná vás však ještě může zajímat, jak se tato látka ve vašem těle bude chovat. Nejdříve je nutné znovu připomenout, že substance je na trhu nově a nebyl zatím čas ani prostor provést řádné laboratorní studie a důkladné klinické testování. Nějaké informace však již máme od jeho objevitelů, kteří THC-B poprvé izolovali od zbytku konopí v roce 2019. Jedná se o stejný tým, který poprvé objevil i populární (a dnes již kriminalizovaný) kanabinoid THC-P.

Základem vysoké psychoaktivity THC-B je právě ono písmenko B, tedy butylový řetězec, který je pro tento kanabinoid charakteristický. THC-B, stejně jako klasické THC, reaguje s endokanabinoidním systémem člověka díky napojení na mozkové receptory CB1. Byť má kratší řetězovou skupinu, THC-B s nimi interaguje více než klasické THC. Předpokládá se, že to je způsobeno onou butylovou skupinou.

Na tělo působí zpravidla silně analgeticky. To znamená, že má velmi pozitivní účinek na bolesti a napětí v těle. Zjednodušeně řečeno, vás tato látka fyzicky uvolní a zrelaxuje a uleví všem bolístkám. Tyto uvolňující účinky jsou pro kanabinoidy typické a objevují se napříč jejich širokým spektrem, není tedy překvapující, že jsou přítomné i zde. Dalším účinkem THC-B je jeho pozitivní vliv na spánek. Dle zpráv některých uživatelů je THC-B výborné pro přirozené urychlení nástupu spánku. Je tedy možné jej využívat jako nenávykovou alternativu ke spánkové medikaci.

Porovnání chemických vzorců látek THC a THC-B

Shrnutí

Na závěr je určitě nutné znovu zopakovat, že všechny výše popsané účinky pocházejí jenom a pouze z osobních zkušeností, protože vědecký a klinický výzkum THC-B zatím nebyl proveden. A jako u všech kanabinoidů je nutné mít na paměti, že každý bude reagovat individuálně a dávka látky, která je ideální pro jednoho, může být velmi nepříjemná pro jiného.

To vše vám však zkušený a informovaný prodejce konopného obchodu rád a přesně vysvětlí (poté, co vám zkontroloval plnoletost). V automatech a večerkách, kde si konopí s různými kanabinoidy kupují všichni nezletilí, vám žádné informace nikdo nepodá. Jenže tyto způsoby prodeje pokračují vesele dál, protože prostě stačí vyměnit písmenka. „Otravy“ kanabinoidy (způsobené v drtivé většině případů alkoholem) tedy nepřestanou, dokud se neuzákoní prodej pouze ve specializovaných prodejnách s živou obsluhou a přísnou regulací. Jenže to by trvalo déle a Lidovci potřebují získat do voleb dostatek voličů, tak se chytli něčeho, čemu nerozumí, v zájmu „ochrany našich dětí“. No a proto jsme teď tady: To, co všem vadilo, se děje bez problémů dál a konopné obchody, založené informovanými lidmi, kteří se o obor zajímají, pomalu krachují.

THC-B je tedy jenom špička ledovce. Krok se zákazem určitých kanabinoidů nic nevyřešil a látky, jako je tato, nikdy plně nezmizí. Jediným efektivním nástrojem proti množení stále nestabilnějších derivátů totiž není zakazovat další a další varianty, ale legalizace toho, po čem všichni toužíme: THC!

Štítky: Novinky Konopí Informace a vzdělávání Výzkum a věda THC-B

Volejte
+420 608 091 166
Po - Pá: 09:00 - 18:00
Pište
poradna a objednávky
Přihlaš se a získej slevu!
Odebírat novinky

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.